Special Event

İzmir Granfondo Bisiklet Yarışı

– Turkcell GranFondo İzmir’de pedallar eğitim için döndü Rekor sayıdaki bisiklet tutkunuyla gerçekleşen Turkcell GranFondo Serisi’nin son yarışı, engelliler, gençler ve her yaştan katılımcı heyecana ortak oldu.

Kulübümüz sporcularının da katılım sağladığı yarışın haber detayları aşağıdadır.

Bisiklet yarışlarına yeni bir coşku katan Turkcell GranFondo Serisi’nin son heyecanı İzmir’de yaşandı. Etkinlikte yerli ve yabancı, 20’den fazla ülkeden 1500 amatör ve profesyonel bisikletsever pedal çevirdi. İzmir Valiliği’nin desteğiyle düzenlenen yarışın engelliler kategorisine de rekor sayıda katılım oldu. Ayrıca etkinlikte ilk kez görme engelli bisikletçiler, önde yön göstericinin olduğu tandem bisikletleriyle heyecana ortak oldu. Yarış kapsamında gerçekleşen sosyal sorumluluk etkinliklerinde elde edilen gelirler ise KAHEV ve TÜBİSAD iş birlikleriyle orman yangınlarında ve sel felaketlerinde zarar gören ailelerin çocuklarının eğitimleri için bursa dönüştü.

57 ve 105 km’lik kısa ve uzun iki parkurdan oluşan yarışta, bisiklet tutkunları Konak Meydanı‘ndan start aldı. Daha sonra Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe güzergahından geçen katılımcılar, Urla’nın ardından finiş için yeniden Konak Meydanı’nda buluştu. Aynı zamanda rekor sayıda bedensel engelli yarışçının katıldığı yarışta, ilk kez görme engelli bisikletçiler de önde yön göstericinin olduğu tandem bisikletleriyle yarışarak bu heyecana ortak oldu.

Pedallar yangın ve selden etkilenen çocuklara burs için döndü

Yarış heyecanın yanı sıra etkinlik kapsamında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projeleriyle de Turkcell önemli bir farkındalığa imza attı. Yarışta KAHEV iş birliğiyle pedallar, geçtiğimiz ay yaşanan orman yangınlarında ve sel felaketlerinde maddi kayba uğrayan ailelerin okul çağındaki çocuklarının eğitimleri için döndü. Ayrıca afet bölgesinde zarar gören okulların tadilatı için de destek sağlandı.

 

Haber Kaynağı