Bisiklet tutkunları Tarihi Yarımada’da buluştu.

Katılımcılar, Sirkeci Tren Garı’ndan hareket ederek Tarihi Yarımada’nın çevresinde 20 km’lik bir parkurda pedal çevirdi.
 
18 yaş üstü katılımcıların bireysel olarak katılabileceği etkinliğimize, 12 – 17 yaş grubu katılımcıların yetişkin eşliğinde katılmalarını ve etkinliğe katılırken su ve beslenme malzemelerini yanınızda getirmenizi öneriyoruz.
 
GÜZERGAH

Sirkeci Garı’ndan başlayacak bisiklet turu; Kennedy Caddesi’nden Sarayburnu, Cankurtaran, Çatladıkapı, Yenikapı, Samatya, 10. Yıl Caddesi’nden Yedikule, Silivrikapı, Edirnekapı, Savaklar Caddesi’nden Ayvansaray, Ayvansaray Caddesi’nden Balat, Abdülezelpaşa Caddesi’nden Eminönü ve başlangıç noktası olan Sirkeci Garı’nda son bulacaktır. Tur güzergahı 20 km’dir.

Parkur Haritası

Yükselti Çizelgesi

Toplanma                                         : Sirkeci Garı
Toplanma Saati                             : 07.30
Tur Başlangıç Saati                      : 08.00
Tur Bitiş Saati                                : 10.00

  • Bisiklet kullanırken kask kullanılması mecburidir.
  • Tura katılmadan önce bisiklet bakımları yapılmalı, lastik hava basınçları kontrol edilmeli.
  • Yedek lastik, yama ve tamir seti bulundurulmalı.
  • Hava durumuna göre uygun giyinilmeli.

  Tur Sırasında ;

  • Aksi belirtilmediği sürece çift sıra yol alınır.
  • Öndeki bisiklet ile en az bir bisiklet boyu mesafe bırakılır, rampa inişlerinde bu mesafe iki kat artırılarak takip mesafesi korunur.
  • Mecbur kalmadıkça öndeki bisiklet geçilmez. Geçmek durumunda kalınırsa “SOLDAYIM” şeklinde sesli uyarı yapılır. Sağdan geçiş kesinlikle yasaktır.
  • Tehlikeli ve rahatsız edici bisiklet kullanımı yasaktır. Ani hareketlerden kaçınılmalı ani sağ veya sol, frenleme, duruşlar ve dönüşler yapılamaz.
  • Duraklamalarda, dönüşlerde, yavaşlamalarda ve yolda görülebilecek (cam kırığı, çukur, kasis, rögar kapakları vb.) olası aksiliklerde arkadan gelenlere yüksek sesle ve aşağıdaki örneklerde belirtildiği gibi el kol hareketleriyle uyarılarda bulunulmalı.
 
 
 

See our other event

Other event

BEYLİKDÜZÜ SAĞLIĞA PEDALLIYOR

Özel Etkinlikler

Olağan Genel Kurul Kararları

Özel Etkinlikler

Apartman Görevlilerine Bisiklet Dağıtımı ve Bisiklet Eğitimi

Özel Etkinlikler

Gençlik İçin Engelsiz Pedal

Özel Etkinlikler