Çocuklara Dair

23 Nisan çocuk festivali renkli görüntülerle son buldu

 

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Festivali’nin ikinci günü de birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Yakuplu Kent Ormanı şenlik alanına dönüşürken çocuklar; macera parkurları, atölyeler ve sahne performanslarıyla bayram coşkusunu yaşamaya devam etti. Yaşam Vadisi 2.etapta düzenlenen 23 Nisan Bisiklet Şenliği’nde ise 3 ile 14 yaş arasındaki minik bisikletçiler pedal çevirdi. Yakuplu Kent Ormanı’ndaki etkinliklerde çocukların eğlencesine ortak olan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, karaoke etkinliğinde çocuklarla birlikte hep bir ağızdan şarkılar söyledi.

Beylikdüzü Belediyesi tarafınca düzenlenen 23 Nisan Çocuk Festivali’nin ikinci günü de birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Yakuplu şehir Ormanı şenlik alanına dönüşürken çocuklar; serüven parkurları, atölyeler ve sahne performanslarıyla bayram coşkusunu yaşamaya devam etti. Yaşam Vadisi 2.etapta düzenlenen 23 Nisan Bisiklet Şenliği’nde ise 3 ile 14 yaş arasındaki küçük bisikletçiler pedal çevirdi. Yakuplu şehir Ormanı’ndaki etkinliklerde evlatların eğlencesine ortak olan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, karaoke etkinliğinde çocuklarla beraber hep bir ağızdan şarkılar söylemiş oldu.

Beylikdüzü Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlemiş olduğu ve büyük bir coşkuyla başlamış olan 23 Nisan Çocuk Festivali, ikinci gününde de dopdolu geçti. Belediye tarafınca Yakuplu şehir Ormanı’nda çocuklar için büyük bir şenlik alanı oluşturulurken küçük misafirler için çeşitli stantlar da kuruldu. Etkinliklerde çocuklar bir taraftan öğretici ve keyifli atölyelere katılırken bir taraftan da serüven parkurlarında kıyasıya yarıştı. Alanda çocuklarla bir araya gelen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, serüven parkurlarında evlatların eğlencesine ortak oldu. Başkan Çalık, sahnede çocuklarla beraber karaoke yaparak bir ağızdan şarkılar söylemeyi de dikkatsizlik etmedi. Eğlence dolu günün kapanışı ise Off The Record grubunun konseriyle yapılmış oldu.

Küçük sporcular Bisiklet Şenliği’nde pedal çevirdi

Festivalin ikinci gününün bir öteki etkinliği olan “23 Nisan Bisiklet Şenliği” ise Yaşam Vadisi 2.etapta düzenlendi. Beylikdüzü Belediyesi ile Beylikdüzü Kırlangıç Bisiklet Kulübü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği şenlikte, 3 ile 14 yaş aralığındaki yüzü aşkın küçük sporcu pedal çevirdi. Oldukça renkli görüntülerin ortaya çıkmış olduğu etkinlikte, 3-4 yaş grubu cesaret ve azimleriyle büyük alkış topladı. 5 ayrı yaş kategorisinde gerçekleşen yarış turlarının sonunda ise dereceye girenlere ödülleri verilirken tüm katılanlara anı madalyası takdim edildi.

“Çocuklar için hizmet üretmeye devam edeceğiz”

Çocuklarla bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Gazi Mustafa Kemal’den aldığımız ilhamla, onun ışığından ayrılmadan çocuklarımız için üretmeye devam ediyoruz. Hafta sonu süresince çocuklarımızla Beylikdüzü’nün değişik noktalarında bir araya geldik. Bugün de Yakuplu şehir Ormanı’ndayız. Bu alanları güzel kılan evlatların buralarda sevinç içinde oynaması. Hakikaten çok önemli bir enerjileri var. Beylikdüzü’nde çocuklar için hizmet üretmeye ve onlarla bir araya gelmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. İlçede çocuklar için yaptıkları projelere de değinen Çalık, “Eş zamanlı olarak yaptığımız 7 kreşimiz var. Kreş sayımızı önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında 12’ye çıkaracağız. Anneleri de unutmadık ve iki tane Anne ve Çocuk Merkezi yapıyoruz. Bir toplumda çocuk, hanım ve genç mutluysa toplumun tümü mutludur.” şeklinde konuştu.

See our other event

Other event

Beylikdüzü Bisiklet Şenliği

Çocuklara Dair

İBB Spor A.Ş. Açık Hava Yaz Çocuk Etkinlikleri

Çocuklara Dair

GENÇLİK İÇİN ENGELSİZ PEDAL

Çocuklara Dair

Beylikdüzü Okumaya Pedalladı

Çocuklara Dair